O firmie

BROWAR2.jpeg

Zakłady Piwowarskie Głubczyce S.A składają się z dwóch browarów, i dwóch słodowni zlokalizowanych na terenie województwa Opolskiego. Region ten, znany jest z długich tradycji przemysłu piwowarskiego. W okresie przedwojennym funkcjonowało tutaj ponad 30 słodowni i browarów. Ze względu na specyficzne warunki klimatyczne uzyskuje się tu wysokie plony bardzo dobrej jakości jęczmienia browarnego używanego do produkcji słodu oraz wysokojakościowego chmielu używanego do produkcji piwa

Jesteśmy przedsiębiorstwem o czysto polskiej strukturze kapitału. Nasza odrębność pozwala nam na stworzenie produktów oryginalnych, nie będących wyrobem masowym, zaspokajających gusta nawet najbardziej wymagających klientów.

Głubczyce S.A to przeszło 150 lat tradycji, jest ona dla nas niezmiernie ważna, przyszłość i  jednak przyszłość i teraźniejszość stanowią to co interesuje nas najbardziej. Z tego powodu w okresie ostatnich kilku lat dokonaliśmy wielu inwestycji mających na celu zwiększanie jakości naszych wyrobów, poprawę komfortu pracy pracowników oraz ułatwieniu współpracy z naszymi klientami. O tym że nasze działania są doceniane przez rosnącą rzeszę odbiorców, świadczy fakt że systematycznie zwiększa się sprzedaż naszego piwa w kraju i za granicą.

Nasze piwo eksportujemy min. na Węgry, Litwę, Ukrainę, do Bułgarii oraz co najciekawsze do Czech i Słowacji.  Czesi są mistrzami w warzeniu piwa, okazuje się jednak że nasze piwo zyskało uznanie nawet na tak wymagającym rynku. 

Obecnie  browar w Głubczycach należy do najnowocześniejszych browarów w Polsce, używając najnowszych dostępnych technologii, czerpiemy równocześnie z naszej bogatej tradycji. Nasza doświadczenie w branży piwowarskiej sięga 150 lat, dlatego piwa które ważymy posiadają prawdziwą piwną duszę. 

Naszą firmę budujemy z przekonaniem, że odnosząca rynkowe sukcesy przedsiębiorstwo powinno w sposób świadomy kształtować i inicjować procesy  wspierające środowisko w którym działa. Stwarzać swoim pracownikom możliwość do nauki i doskonalenia, przyczyniać się w największym stopniu do rozwoju gospodarczego regionu w którym działa, a także służyć dobru publicznemu.